• Palvelumme
  • Ajankohtaista
  • Ura
  • Tietoa meistä

Heimstadenin koko Suomen asuinkiinteistöportfoliossa käyttöön Newsecin Envero-palvelu

Heimstaden keskittää koko Suomen asuinkiinteistöportfolionsa Newsecin Enveroon.

19. MARRASKUUTA 2025

 ▪ 1 Lukuaika

Taija Korjus

Senior Advisor

+358 40 6146 599

E-mail

Jaa

Tags

Client

Heimstaden

Status

ongoing

Enveron avulla Heimstaden saa kattavan kuvan kiinteistöjensä energian- ja vedenkulutuksesta, päästöistä, energiatehokkuudesta ja muusta kestävän kehityksen datasta.

Enveron käyttöönotto parantaa myös datan käytettävyyttä kiinteistöjohtamisen palvelussa. Merkittävän asuinkiinteistöportfolion kattava palvelu otetaan käyttöön vuoden 2025 lopussa.

"Valitsimme Enveron sen helppokäyttöisyyden ja laajojen ominaisuuksien vuoksi. Se otetaan käyttöön kaikissa Suomen kohteissamme, ja uskomme, että se hyödyttää meitä sekä energiankulutuksen seurannassa että kestävän kehityksen hallinnassa", sanoo Andreas Lindqvist, Heimstadenin Suomen toimintojen johtaja.

Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä Ilkka Mäkelään, Newsecin kestävän kehityksen palveluiden tiiminvetäjään.

Viimeisimmät referenssit

Hyväksy evästeet nähdäksesi sisällön